Pas Hakimit, Interi gati të transferojë edhe një tjetër mbrojtës krahu

Pas transferimit të Ashraf Hakimit, Interi thuhet të ketë filluar bisedimet për nënshkrimin e mbrojtësit të majtë të Çelzit, Emerson Palmiero. ‘Zikaltërit’ kanë paguar 45 milionë euro për transferimin e Hakimit, i cili do të udhëheq krahun e djathtë të Interit, ndërsa tashmë sipas “Sky Sport”, Antonio Konte dëshiron që Emerson

Çelzi përveç Xhekos, i merr Romës edhe një tjetër futbollist

Çelzi dhe Roma kanë gjetur gjuhë të përbashkët për shumën e transferimit, me të cilën Edin Xheko dhe Emerson Palmieri do të transferohen në “Stemford Brixh”. Sipas “Mirror” skuadra londineze do ti paguaj asaj romake plotë 50 milion sterlina, teksa “Telegraph” pohon se shuma kap shifrën e 44 milion eurove. Kushtet