Gol dhe asist për tetovarin Bajrami në fitoren e Empolit ndaj Udinezes (VIDEO)

Javën e mbarë të futbollistëve shqiptarë nga Maqedonia nga fundjava që lamë pas, e ka vazhduar edhe tetovari Nedim Bajrami, i cili në ditën e parë të javës së re ka shënuar dhe ka asistuar në fitoren e Empolit ndaj Udinezes, njofton “infOSport.mk”. Bajrami, që njëherit mbron edhe ngjyrat e kombëtares

Ismajli largohet nga Specia, por jo edhe “Serie A”

Ardian Ismajli ndryshon skuadër por jo kampionat. Pas një sezoni shumë pozitiv me Specian në elitën e futbollit italian, mbrojtësi i kombëtares shqiptare është transferuar zyrtarisht te Empoli skuadër e sapongjitur në Serie A. Për shtuar eksperiencën në prapavijën e skuadrës së tij trajneri i toskanëve Aurelio Andrezzoli e donte me

Tetovari Bajrami: Ishalla vjen sa më shpejt ajo ditë që të veshë fanellën e Shqipërisë

Një futbollistë tjetër me origjinë nga Maqedonia për Shqipërinë. Është ky futbollisti tetovar, Nedim Bajrami, i cili aktualisht mbron ngjyrat e skuadrës së Empolit, me të cilën skuadër këtë edicion siguruan ngjitjen në elitën e futbollit italian. Bajrami në këtë rrugëtim të suksesshëm u bë protagonist me 7 gola dhe

E bujshme, Fiorentina gati të harxhojë 17 mln euro për futbollistin tetovar!

Futbollisti shqiptarë me origjinë nga Tetova, Nedim Bajrami futet në lupën e ekipeve “big” të Serie A. Burime të besueshme informacioni kanë bërë me dije ekskluzivisht për të përditshmen shqiptare, “Panorama Sport”, se Fiorentina është e gatshme për të bërë një ofertë të rëndësishme për kartonin e shqiptarit. Mirëpo, nuk pritet

Tetovari Bajrami shënon në fitoren ndaj Krotones, për tu bërë protagonist në festën e Empolit për rikthimin në “Serie A”!

Empoli i mesfushorit shqiptar, Nedim Bajrami, ditën e sotme edhe matematikisht arriti të sigurojë rikthimin në “Serie A”, duke lënë pas vetes në këtë garë Salernitanan, që në dy xhirot e fundit të sezonit do të tentojë të ruajë atë pozitë të dytë, që gjithashtu siguron kualifikimin e drejtëpërdrejtë në

E bujshme, dy klube nga Serie A vihen pas shërbimeve të tetovarit, Bajrami

Nedim Bajrami tashmë është një emër i njohur për futbollin shqiptarë. I njëjti disa javë më parë u pajis me pasaportën shqiptare, duke vendosur të përfaqësojë Kombëtaren kuqezi për të ardhmen, dhe duke i’a kthyer shpinën Zvicrës, ku kishte luajtur me ekipin e 21-vjeçarëve. Fantazisti 22-vjeçar po zhvillon një sezon shumë

Tetovari Bajrami së shpejti pajiset me pasaportë shqitare, gati të debutojë me fanellën “kuqezi” kundër Andorrës!

Nedim Bajrami do të jetë risia e rëndësishme e Kombëtares shqiptare në ciklin e ri kualifikues për eliminatoret e Botërorit të vitit 2022, derisa edhe vetë trajneri Edi Reja e ka vlerësuar tetovarin për cilësitë teknike që ka. “Panorama Sport” mëson edhe itinerarin që do të ndjekë talenti tetovar, për të