8 korriku në Ligën e Konferencës me 8 skuadra shqiptare në fushë

8 korriku është datë e shënuar për 8 klubet, të cilat sot do të luajnë kuadër të “Europe Conference League”, njofton “infOSport.mk”. Kjo është një vlerë e paharrueshme për futbollin mbarëshqiptar, pasi për herë të parë në histori marrin pjesë 11 klube shqiptare në Kupat e Europës. Shkëndija e Tetovës, Teuta dhe

FC Shkupi apo Partizani? Kush do peshkojë Llapin e Tahir Batatinës?

Gjatë ditës së sotme do të hidhet shorti për ndeshjet e raundit të parë të “Europe Conference League”, kompeticion ky më i ri i UEFA-s, në të cilën do të marrin pjesë plotë 8 skuadra shqiptare, njofton “infOSport.mk”. FC Shkupi dhe Struga Trim Lum janë dy skuadrat shqiptare që do të