E bujshme, Fatih Terim largohet nga Galatasaraji për të marrë drejtimin e Kosovës!

Trajneri legjendar turk, Fatih Terim, është larguar nga klubi i tij i zemrës Galatasaraji. Kjo është e hera e katërt që Terim dhe Galatasaraji ndajnë rrugët. Largimi i “perandorit turk” erdhi si pasojë e rezultateve jo të mira në kampionatin turk këtë edicion, në të cilin skuadra nga Stambolli në 20