Galatasaraj transferon brazilianin Fernando

Galatasaraj vazhdon me goditje në merkato. Gjigandët turq së fundmi kanë transferuar mesfushorin brazilian të Mançester Sitit, Fernando Reges. Fernando me Gallatasarajin ka firmosur kontratë 3 vjeçare, ndërsa transferimi turqev iu kushtoi 4.7 milionë funte apo rreth pesë milionë euro. Galata më herët në radhët e veta transferoi Belhandas, Maikonin dhe Gomisin.

E dhimbshme, futbollisti i Fenerbahçes thyen krahun (FOTO+VIDEO)

Një skenë shumë e rëndë na vjen nga Superliga turke e futbollit, më konkretisht nga ndeshja e javës së 25-të midis Fenerbahçes dhe Konjaspor, njofton “infOSport.mk”. Qendërsulmuesi i Fenerbahçes, Fernando theu krahun e tij të majtë pas një dueli që pati me portierin kundërshtarë, Kirintili. Ishte ky një moment shumë i rëndë