E bukur, Gatuso kërkon mesfushorin tetovar te Valencia!

Spanja po rikthehet në një destinacion të pëlqyer nga futbollistët shqiptarë, teksa informacionet e fundit nga atje flasin se Valencia po interesohet për shërbimet e mesfushorit tetovar të Empolit, Nedim Bajrami, përcjellë “infOSport.mk”. Gatuso është në kërkim të një mesfushori, ndërsa duke njohur personalisht Bajramin, që është krijuar si futbollistë pikërisht

Nxënësi zëvenëson profesorin!

Napoli po përgatitet të shkarkojë trajnerin Karlo Ançeloti dhe ta zëvendësojë atë me ish-trajnerin e Milanit dhe njëherit ish futbollistin, Xhenaro Gatuzo. Një gjë të tillë bënë të ditur “SportItalia”, sipas së cilës ka qenë vetë presidenti Aurelio De Laurentis dhe drejtori sportiv i klubit, Kristiano Giuntoli, që kanë punuar

Gatuso: I kënaqur me fitoren, më lumturon goli Silvas

Milani regjistroi fitore ndaj Xhenoas në minutat shtesë të takimit dhe trajneri Xhenaro Gatuso është shprehur pas ndeshjes i lumtur për këtë triumf të skuadrës së tij. “Isha kurioz të shihja reagimin mendor të skuadrës, pas humbjes kundër Arsenalit. Xhenoa luajti një ndeshje të madhe, na vuri në vështirësi dhe mund