Guardiola do ta shesë Sterlingun për të sjellë te Siti dy super yje!

Pep Guardiola është duke planifikuar një revolucion të sulmit te Mançester Siti. Sipas asaj që pohojnë mediat në Angli, strategu spanjoll i “pasanikëve” nga Mançesteri është gati të lirohet nga shërbimet e Rahim Sterling, për të sjellë në “Etihad Stadium”  sulmuesin e Borusia Dortmundit, Erling Haaland, si dhe sulmuesin e

Mançester Siti godet në merkato, buzëqesh Guardiola

Djaloshi nga Kilmarnoku, Liam Smith ka vulosur një transferim me vlerë 240,000 euro te kampionët e Anglisë, Mançester Siti. Mesfushori 17-vjeçar në këtë mënyrë ju ka dhënë fund spekulimeve duke firmosur një kontratë katërvjeçare me “pasanikët” nga Mançesteri. Lojtari i moshave të Skocisë ka qenë subjekt i interesit të disa klubeve të

Guardiola i del në mbrojtje Xhakës: Ai është një lojtar i jashtëzakonshëm

Çështja Granit Xhaka ka tërhequr shumë vëmendje në Angli, teksa së fundmi lidhur me këtë rast, ka folur edhe trajneri i Mançester Sitit, Pep Guardiola. Strategu spanjoll i ka dalë haptazi në mbrojtje futbollistit shqiptarë, duke thënë se ai ka diçka të veçantë dhe se incidentin që ndodhi me tifozët

Dështimet e Guardiolas në Ligën e Kampionëve

Një eliminim infarkt i Mançester Sitit nga Totenhami vetëm se vazhdoi serinë negatove të Pep Guardiolas në Ligën e Kampionëve Europian, shkruan “infOSport.mk”. Strategu spanjoll i “pasanikëve” nga Mançesteri për herë të fundit trofeun më të rëndësishëm europian në nivel klubesh e kishte fituar gjatë vitit 2011-të, kur me Barcelonën

Guardiola: Kontrolluam ndeshjen, Aguero do të shënojë në penaltinë e rradhës

Pep Guardiola kishte mbetur i zhgënjyer pas disfatës minimale 1:0 të skuadrës së tij përballë Totenhamit në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve Europian, shkruan “infOSport.mk”. Skuadra kampione e Anglisë gjatë pjesës së parë humbi një penalti, të cilën në gol nuk arriti që ta shndërrojë argjentinasi, Kun Aguero. Sipas