Java e 24-të sjellë derbin lokal, Rabotniçki – Vardari

Java e 24-të në elitën e futbollit vendor sjellë me vete derbin lokal ndërmjet Rabotniçkit dhe Vardarit, njofton "infOSport.mk". “Kuqezinjtë” shpresojnë të mos rrëshqasin ndaj fqinjëve të tyre të afërt, pasi në të kundërtën një disfatë të Vardarit në maksimum do të shfrytëzonte Shkëndija, skuadër kjo që nuk duhet të ketë