KF Skupi 2009 dhe Albarsa 2006 kualifikohen në finale të garave Republikane

Të shtunën në kompleksin e stadiumeve “Petar Milloshevski” pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë në program ishin ndeshjet e garave republikane për grupmoshat e reja. Gjenerata 2009 e KF Skupit e udhëhequr nga trajneri  Bedri Saliu dhe gjenerata 2006 e Albarsas e udhëhequr nga Meriton Berisha arritën të kualifikohen për

KF Skupi gjenerata 2006 fitues i turneut ndërkombëtarë “Copa Maresma”

KF Skupi gjenerata 2006 (U11) ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm, duke arritur që të triumfojë në turneun ndërkombëtarë të zhvilluar në Barcelonë të Spanjës, njofton “infOSport.mk”. Ekipi i drejtuar nga strategu i palodhshëm, Bedri Saliu triumfoi në turneun e fuqishëm “Copa Maresma”, në të cilin morën pjesë gjithsej 145 ekipe