KFF Shkëndija dhe AS Junajted kualifikohen në çerekfinale të Kupës (VIDEO)

Në mesjavë në futbollin vendor  në program ishin ndeshjet e 1/8 së finales së Kupës së Maqedonisë në konkurrencë të femrave, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Shkëndijës në derbin lokal të Tetovës mundi skuadrën e Ljubotenit me rezultatin 4:2. Ikmete Limani hapi serinë e golave në këtë ndeshje, derisa golat tjerë për