Endri Çekiçi shtang Trabzonsporin me dy gola! Konjaspor merr një barazim të madh ndaj favoritit

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Endri Çekiçi, doli të jetë protagonistë kryesor në takimin e javës së 6-të në Superligën turke përballë Trabzonsporit, duke shënuar dy gola në barazimin 2:2, njofton “infOSport.mk”. Edhe pse mysafirët ishin favoritë absolut, sot ata hasën tek i disponuari për lojë, Çekiçi, që shënoi dy gola, nga

Cikalleshi bëhet shkok skuadre me Erdon Dacin te Konjaspor

Sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë, Sokol Cikalleshi ka vendosur të ndryshojë skuadër, mirëpo jo edhe kampionat. Shtatëlarti kështu do vazhdojë të luaj në Turqi, mirëpo këtë herë në Superligën Turke, me ekipin e Konjaspor, aty ku luan edhe sulmuesi i talentuar shkupjan, Erdon Daci, njofton “infOSport.mk”. 30-vjeçari Cikalleshi është prezantuar sot

Jahoviç debuton me gol te Konjaspor, shënon ndaj Galatasarajit (VIDEO)

Adis Jahoviç ka bërë një debutim ëndërrash me fanellën e Konjaspor, duke shënuar ndaj gjigandëve të Galatasarajit në kuadër të ¼ së finales së Kupës së Turqisë, njofton “infOSport.mk”. Jahoviç shënoi golin e barazimit për Konjaspor në minutat shtesë të takimit, duke shënuar për 2:2, dhe duke mbajtur gjallë shpresat e

Tifozët e Konjasporit me kereografi: “Kudsi është dhe do të mbetet i yni”

Ndeshja Konjasport-Fenerbehçe e zhvilluar në kuadër të xhiros së 17-të në Superligën turke u mbyll pa fitues me barazim 1:1, ndërsa ajo që tërhoqi vëmendjen ishte edhe pjesa e shfaqjes së kereografisë nga tfiozët vendas para fillimit të sfidës. Në stadiumin “Konya Bujukshehir Belediye”, tifozët e ekipit Konjaspor, në tribunën prapa

Konjaspor mund kampionët e Beshiktashit dhe rrëmben Superkupën turke (VIDEO)

Konjaspor i ka shkaktuar një goditje të madhe skuadrës kampione të Beshiktashit, duke mundur këta të fundit në ndeshjen finale të Superkupës së Turqisë me rezultatin 2:1, shkruan “infOSport.mk”. Beshiktashi ishte favorit absolut në këtë përballje, megjithatë gjërat nuk dëshmuan  një gjë të tillë edhe në fushën e blertë, ku më