E shtuna rezultoi një ditë e mbarë për skuadrat shqiptare në Ligën e Dytë

E shtuna ka rezultuar tejet pozitive për skuadrat shqiptare në Ligën e Dytë, kjo pasi të gjitha 4 skuadrat pjesëmarrëse arritën të shënojnë fitore, njofton “infOSport.mk”. Për më tepër gëzojnë fitoret e dy skuadrave pretendente për inkuadrim në Ligën e Parë, Voska Sport, gjegjësisht Gostivari, që triumfuan në transfertat në

Ndeshjet e Ligës së Parë dhe të Dytë nisin me nga një minutë heshtje për nder të viktimave në Turqi

Këtë fundjavë në vendin tonë edhe zyrtarisht nisin ndeshjet e stinorit pranveror  në të dyja ligat futbollistike njofton “infOSport.mk”. Struga Trim Lum që u shpall kampione e vjeshtës në Ligën e Parë, pjesën pranverore do ta nis me transfertën në Kavadar përballë Tikveshit, ndërkohë kampioni vjeshtorë i Ligës së Dytë, Gostivari,