Edhe pse i kishte të shkruara, De Gea nuk priti asnjë nga 11 penaltitë e futbollistëve të Viljarealit! (VIDEO)

David de Gea mund të cilësohet si fajtori kryesor për humbjen e penalltive në finalen e mbrëmshme të Liga Europa të Mançester Junajtedit ndaj skuadrës spanjolle të Viljarealit!? “Djajtë e Kuq” humbën mundësinë për të fituar trofeun e dytë më të vlefshëm për klube europiane, pasi u mposhten në finale nga

Pas 22 penaltive bossi i Liga Europa, Unaj Emeri la Mançester J. me duar bosh (VIDEO)

Viljareali ka fituar trofeun e parë në historinë 98-vjeçare, pasi mundi Mançester Junajtedin me rezultatin 12:11 pas ekzekutimit të penaltive, pasi ndeshja e zhvilluar në Gdansk të Polonisë para 9.000 tifozëve, në kohën e rregullt u mbyll me shifrat 1:1, njofton “infOSport.mk”. Zherard Moreno në minutën e 29-të kaloi në epërsi

Lajm aspak i mirë për tifozët e Milanit, Çalhanogllu nuk rinovon, ka gjetur skuadrën e tij të re!

Hakan Çalhanogllu nuk do të jetë më pjesë e Milanit. Siç raporton portali spanjoll “Todo Fichajes”, mesfushori turk ka vendosur që të mos rinovojë kontratën me Milanin dhe në fund të sezonit do të largohet si futbollist i lirë. “Todo Fichajes”, shkruan se Çalhanoglu ka arritur marrëveshje me Mançester Junajtedin dhe