E bujshme, Zekirja Ramadani transferon dyshen e Shkëndijës te Egnatia!

Egnatia, skuadër kjo që udhëhiqet nga strategu shkupjan, Zekirja Ramadani ka gati firmën me dy futbollistët e Shkëndijës, Mevlan Murati, gjegjësisht Armend Alimi. Ky i fundit tashmë edhe zyrtarisht është larguar nga “kuqezinjtë” e Tetovës dhe i njëjti shumë lehtë mund të vesh fanellën e skuadrës nga Rrogozhina e Shqipërisë, derisa

Murati: Të përfitojmë nga avantazhi prej 8 pikëve që kemi

Mbrojtësi i djathtë i Shkëndijës, Mevlan Murati pretendon që skuadra e tij të përfitojë nga avantazhi prej 8 pikëve në krye të tabelës në LPFM pavarësisht barazimit të së dielës në transfertën ndaj Makedonija Gj.P.. “Kuqezinjtë” nga Tetova nuk arritën të materializojnë me tre pikë dominimin, por gjithsesi ruajtën distancën me