Migjen Basha rikthehet në futbollin europian

Ish-mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Migjen Basha edhe përfundimisht është larguar nga Asutralia, dhe i është rikthyer futbollit europian, aty ku edhe krijoi identitetin e tij prej futbollisti, njofton “infOSport.mk”. 33-vjeçari ka vendosur të rikthehet në futbollin zviceran, aty ku edhe kishte filluar karrierën e tij me skuadrën e Lozanës. Ai tashmë

Lajme të këqija për Panuçin para ndeshjes me Turqinë

Lajme të këqija për trajnerin e Kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi nga grumbullimi në Antalia të Turqisë. Mesfushori i Barit, Migjen Basha nuk ia ka dalë që të rikuperohet nga dëmtimi dhe do të mungojë në ndeshjen kontrolluese ndaj Turqisë. Mesfushori është larguar sot nga rezidenca e ekipit përfaqësues në Antalia, ndërsa