Nadal, ne të tre jemi drejt fundit

Në një intervistë për mediat spanjolle, tenisti numër 2 në Botë, Rafael Nadal, ka deklaruar se dominimi i tij, Novak Djokoviç dhe Roxher Federer do të përfundojë së shpejti. Në 15 vitet e fundit, këta të tre kanë fituar 52 ‘Grand Slam”, duke e monopolizuar këtë sport. “Asgjë nuk është e përjetshme.

Nadal nuk do të marrë pjesë në turneun në Kuins

Tenisti numër një në Botë, Rafael Nadal vendosi që mos të marrë pjesë në turneun në Kuins, i cili do të zhvillohet gjatë javës së ardhshme. Një gjë të tillë ka njoftuar vetë tenisti spanjoll përmes profilit të tij në “Twitter”. “Më vjen shumë keq për tërheqjen time, mirëpo sipas mjekëve

Nadal kryeson sërish listën botërore në tenis

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal është kthyer në krye të listës botërore të tenisit të hënën, pasi ka fituar çmimin e tetë në turneun “Italian Open”. Nadal është përballur të dielën me gjermanin, Alexander Zverev në Romë, duke fituar titullin e të parit në botë për herë të gjashtë. Nadal niset javën tjetër