Ja futbollistët e nominuar për çmimin e më të mirit në Angli

Shoqata e futbollistëve profesionist në Angli ka publikuar 6 emrat e nominuar për çmimin e futbollistit të vitit në Premierligë. Lideri aktual, Çelzi përfaqësohet me dy futbollistë, Eden Hazard dhe N’Golo Kante, janë dy futbollistët e nominuar nga skuadra londineze, derisa ndër futbollistët tjerë të nominuar për çmimin e më