UEFA e pamëshirshme ndaj racizmit, dënim rekord për futbollistin e Slavia Pragës!

UEFA edhe njëherë tjetër është treguar e ashpër ndaj racizmit, teksa pezulloi Ondrej Kudela, futbollistin e Slavia Pragës me plotë 10 ndeshje. Faktet datojnë që në ndeshjen e Liga Europës më 18 mars, kur Slavia Praga po përballej me ekipin skocez të Gllazgou Renxhers. Sipas Trupit Disiplinor, Etik dhe Kontrollit të Uefa-s,