Festë e çmendur në “Gudison Park”, Evertoni siguron mbijetesën (VIDEO)

Skuadra e Evertonit ka arritur një fitore spektakolare përballë Kristal Pallas, duke siguruar në këtë mënyrë edhe për një vit tjetër qëndrimin në Premierligën angleze. Skuadra e Frank Lampard triumfoi me rezultatin 3:1 në një sfidë të çmendur që u zhvullua në “Gudison Park”. Evertoni e nisi shumë keq ndeshjen duke e

Tre futbollistët më të mirë afrikan ndanë çmimin e Këpucës së Artë në Premierligë

Тre futbollistët më të mirë të Afrikës për vitin e kaluar, Mohamed Sallah, Sadio Mane dhe Pier Emerik Obamejang, kanë ndarë çmimin e “Këpucës së Artë” në Premierligë, teksa që të tre kishin shënuar nga 22 gola në krye të listës së golashënuesve për edicionin 2018/2019. Para ndeshjeve të sotme, Mohamed

Brajton siguron Premierligën pas plot 34 viteve (VIDEO)

Brajton end Houv Albion mundi Uiganin me rezultatin 2:1, duke bërë hapin final drejt promocionit në Premierligë. Golat e Glen Marej dhe Soli Març i sollën tre pikët e mëdha Brajtonit, skuadër kjo e cila tre xhiro para përfundimit të kampionatit siguroi kualifikimin në Premierligë, njofton “infOSport.mk”. https://www.youtube.com/watch?v=LHNIQU8uKPU Brajton përballë Uiganit regjistroi