Është sërish politika që futet në mes, ASH thotë se buxehti për stadiumin e Tetovës nuk është votuar në Këshillin Komunal!

Aleanca për Shqiptarët hedh dyshime se Komuna e Tetovës në mënyrë të parregullt ka hapur tenderin për rindërtimin e stadiumit të qytetit. Flakron Bexheti nga Aleanca për Shqiptarët, ka kërkuar nga numri 1 i Tetovës, Bilall Kasami, po ashtu edhe sqarime mbi ndërtimet e dy fushave të reja të sportit që

Hapet tenderi për rikonstruimin e stadiumit, Tetova bëhet me stadium modern

Komuna e Tetovës gjatë ditës së sotme ka njoftuar se ka shpallur tenderin për rikonstruimin e stadiumit të qytetit. Sipas shpalljes publike të bërë nga ana e Ndërmarrjes Publike “Tetova Transport”, lënda e kontratës së prokurimit publik është ndërtim dhe rikonstruim i objekteve sportive, ndërkaq vlera e parashikuar është 600.000.000 denarë

Komuna jep “aminin”, Lazim Destani gati për të bërë Tetovën me stadium europian!

Përmes një video të publikuar në rrjetin e tij social “Facebook”, kreu i komunës së Tetovës, Bilall Kasami duket se po paralajmëron projektin e madh e të shumëpritur për tetovarët, ndërtimin e stadiumit të qytetit, aty ku ndeshjet e saj europiane pritet ti zhvillojë skuadra e Shkëndijës. Në videon e publikuar

Shkëndija kërkon fitoren ndaj Bregallnicës , kthehet edhe Bejtullai

Shkëndija nesër do të luaj në Tetovë ndaj Bregallnicës në kuadër të xhiros së 32-të në elitën e futbollit vendor. “Kuqezinjët” pas disfatës me Pobedën të mërkurën dhe barazimit me Shkupit një javë më parë, kërkojnë që të rikthehen me fitoren në këtë përballje ndaj Bregallnicës, me këta të fundit