Taualant Xhaka feston titullin kampion me Baselin

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Taulant Xhaka, është shpallur kampion i Superligës zvicerane me skuadrën e Baselit, pasi këta të fundit mundën në transfertë 1:2 Lucernin, duke siguruar kështu matematikisht titullin 6 xhiro para mbylljes së kampionatit. Për Baselin ky është titulli i 20-të në total dhe i treti radhazi,