Maqedonia U21, pjesë e turneut kontrollues në Kroaci

Përfaqësuesja U21 e Maqedonisë do të marrë pjesë në një turne kontrollues që do të mbahet në Kroaci në periudhën prej 21 deri më 26 shtator. Krahas përfaqësueses tonë, në këtë turne do të marrin pjesë edhe kombëtaret e Shqipërisë, Arabisë Saudite dhe Kroacisë. Ndeshjen e parë do ta luajmë kundër Shqipërisë

Maqedonia U18 e udhëhequr nga Nexhat Shabani pjesë e turneut të fuqishëm në Portugali!

Përëfaqësuesja U18 e Maqedonisë e udhëhequr nga strategu shkupjan, Nexhat Shabani, nga data 23 deri me 30 mars do të marrë pjesë në turneun e fuqishëm në Portugali, aty ku do të zhvillojë 3 përballje, njofton “infOSport.mk”. Përveç përballjes me nikoqirët e Portugalisë, ekipi i udhëhequr nga Shabani, do të luaj

Maqedonia U21 do udhëtojë në një turne të fuqishëm në Antalia të Turqisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë U21 do të marrë pjesë në një turne të fuqishëm në Antalia të Turqisë, e ku do të marrin pjesë edhe përfaqësueset e Kazakistanit, Sllovakisë dhe Bullgarisë, njofton “infOSport.mk”. Këto ndeshje trajnerit Bllagoja Milevski do i shërbejnë si parapërgatitje për ndeshjet eliminatore për Europianin e vitit 2023, që