Formacionet zyrtare, Ukrainë-Maqedoni e Veriut, Angellovski me vetëm një ndryshim në formacion

Pas pak në Bukuresht të Rumanisë, Maqedonia e Veriut do të zhvillojë edhe ndeshjen e dytë në kuadër të grupit C, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i ekipit tonë përfaqësues është Ukraina e Andrij Shevçenkos, një emër i njohur ky i futbollit europian. Si Shevçenko, ashtu edhe Angellovski tashmë kanë zbuluar emrat e futbollistëve

Ukraina me probleme të mëdha në prag të ndeshjes me Gjermaninë, 5 të prekur me “Covid-19”

Kombëtarja e Ukrainës është në hall të madh para ndeshjes me Gjermaninë që zhvillohet sonte me fillim në ora 20:45 në kuadër të Ligës së Kombeve. Së fundmi te Ukraina janë zbuluar 5 raste me koronavirus, ndërsa që të gjithë të infektuarit janë izoluar në hotelin ku kombëtarja ukrainase është grumbulluar

Ukrainë, ndeshja miqësore e basketbollit u shndërrua në armiqësore (VIDEO)

Ndeshja miqësore e basketbollit, ndërmjet BC Dinamo Odessa dhe BC Ternopil në Ukrainë, në fund doli të jetë një lojë armiqësore. Në fakt, dy skuadrat janë përfshirë në një përleshje masive fizike, ndërsa e gjithë ngjarja është xhiruar nga kamerat. https://www.youtube.com/watch?time_continue=38&v=rzov8XA2c2Q&feature=emb_title Njëri nga basketbollistët e Odessas mori një goditje në kokë nga një

Besir Demiri vazhdon me formën e mirë, sërish në formacionin e javës në Ukrainë!

Futbollisti shqiptarë nga Maqedonia, Besir Demiri sërish është përfshirë në formacionin më të mirë të javës në elitën e futbollit të Ukrainës. Demiri ndeshjen e fundit me skuadrën e tij Mariupol e zhvilloi ndaj Dinamo Kievi, e cila përballja u mbyll me barazim 1:1. Portali prestigjioz i Ukrainas bërë përzgjedhjen e

Besir Demirin e kërkojnë në Ukrainë!

Skuadra ukrainase e Mariupol është në bisedime e sipër me mbrojtësin e Vardarit, Besir Demiri, raporton kanali televiziv “Football 1”, përcjellë “infOSport.mk”. Edhe pse nuk jepen detaje rreth transferimit të mundshëm të Demirit te Mariupol, drejtuesit e kësaj skuadre me angazhimin e futbollistit shqiptarë shohin mundësinë për të zgjidhur problemin në

Ndodh edhe kjo, rivënien e njëjtë anësore e ekzekutojnë dy futbollistë (VIDEO)

Një gjë e tillë ndodhi sonte në ndeshjen eliminatore midis Ukrainës dhe Turqisë, kur dy futbollistët e kombëtares turke  Shener Ozbayrakli dhe Arda Turan ekzekutan të njëjtën rivënie. Që të dy ishin të kthyer me shpinë dhe njëkohësisht ekzekutuan rivënien anësore në minutën e 84-të, në ato momente kur Turqia ishte