Liverpulli te Napoli gjen partnerin e Van Dijk në mbrojtje

Liverpulli i është bashkuar garës për shërbimet e mbrojtësit të Napolit, Kalidu Kulibali. Qendërmbrojtësi senegalez ka paralajmëruar largimin nga Napoli pas përfundimit të sezonit aktual, pasi skuadra nga “San Paolo” me shumë gjasë do të mbetet jashtë Ligës së Kampionëve. 28-vjeçari është duke u kërkuar nga skuadra të mëdha evropiane, përfshirë këtu

“Çmendet” Liverpull, 85 mln euro për Van Dijk! E bënë mbrojtësin më të shtrenjtë në Botë

Mbrojtësi holandez i Sauthemptonit, Virxhil Van Dijk tashmë është një futbollist i ri i Liverpullit. Një gjë të tillë ka bërë të ditur vetë klubi anglez nëpërmjet rrjeteve sociale, ku dhe ka publikuar një foto me vetë holandezin, ku ai shfaqej me fanellën legjendare të këtij klubi. Kapiteni i Sauthemptonit do