Stojançe Velinov largohet nga Gostivari

Stojançe Velinov është futbollisti i rradhës që nuk ka arritur marrëveshje me Gostivarin për vazhdimin e bashkëpunimit, njofton “infOSport.mk”. Velinov, skuadrës së Gostivarit iu bashkua janarin e vitit 2022, kur erdhi nga rradhët e Veleshtës. Ai fillimisht dha një kontribut në atë pjesë të dytë të sezonit 2021/2022, duke ndihmuar Gostivarin, që

E bujshme, Trepça ’89 transferon sulmuesin maqedonas, Velinov

Trepça ’89 vazhdon me transferimin e futbollistëve të rinjë në prag të sezonit të ri futbollistik në elitën e futbollit kosovar. Drejtuesit e kësaj skuadre kanë angazhuar një skuadër të tërë, ndërsa së fundmi ata kanë arritur marrëveshje një vjeçare me ish sulmuesin e Renovës dhe Rabotniçkit, Stojançe Velinov. Sulmuesi 28-vjeçar

Velinov ndahet me Renovën (VIDEO)

Futbollisti më në formë i Renovës, Stojanço Velinov, i ka dhënë fund aventurës së tij te skuadra nga Xhepçishti. Ai nuk do të jetë pjesë e “bardhekaltërve” nga Tetova në dy xhirot e fundit të edicionit 2016/2017, pasi një gjë të tillë kishte kërkuar vetë futbollisti nga Koçani. https://www.facebook.com/infosport.mk/videos/1252699921512289/ Kërkesa e tij