Venger shumë pranë Milanit!

Arsen Venger shihet si favoriti kryesor për të marrë drejtimin e Milanit, pohon ‘France Football’, përcjellë ‘infOSport.mk’. Kjo e përditshme me autoritet të madh, zbuloi se bisedimet mes të dyja palëve tashmë kanë filluar të zhvillohen. Sipas tyre marrëveshja është shumë afër finalizimit dhe se francezi do të zëvendësojë Xhenaro Gatuzon në

Arsenali gati formulën për ta “rrëmbyer” Mahrezin

Futbollisti i Lester Sitit, Rijad Mahrez është “caku” i skuadrës së Arsenalit. “Topçinjtë” dështuan në blerjen e sulmuesit algjerian gjatë verës së kaluar, sepse Lesteri kërkoi 50 milionë euro dhe londinezët e konsideruan shumë të lartë këtë çmim. Sipas asaj që shkruan gazeta afrikane “Le Buteur”, Venger mbetet një admirues