Është sërish ai miq, sërish Erdon Daci që shënon dhe që Vesterlon drejt elitës belge po e drejton

Erdon Daci po kalon momentet e tij më të mira në karrierë, teksa edhe të shtunën ka gjetur rrugën e golin në Belgjikë, njofton “infOSport.mk”. Vesterlo e tij shënoi fitore minimale 1:0 në transfertën ndaj Lommel, edhe atë falë golit të sulmuesit shkupjan në minutën e 92-të. Kur të gjithë mendonin se

Erdon Daci shënon sërish, këtë herë ndaj ish skuadrës së Nexhipit

Erdon Daci vazhdon me paraqitje pozitive në Belgjikë, teksa në ndeshjen e 9-të me fanellën e Vesterlos, ka shënuar golin e tij të 5-të, njofton “infOSport.mk”. Daci shënoi mbrëmë ndaj Lierse, skuadër tek e cila shumë vite më parë kishte luajtur edhe një shkupjan tjetër, Nderim Nexhipi. Vesterlo e Erdon Dacit shënoi

Vesterlo bashkë me Basilio Ndong prezanton edhe një tjetër futbollistë

Skuadra e Vesterlos ka konfirmuar transferimin e Basilio Ndong nga rradhët e FC Shkupit, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë skuadra belge ka bërë të ditur përmes faqes zyrtare, përmes së cilës gjithashtu ka konfirmuar edhe marrëveshjen me 19-vjeçarin Yunusa Oëolabi Muritala. Me të dy këta futbollistë Vesterlo ka nënshkruar kontratë