Nadal pa probleme në gjysmëfinale të US Open

Rafael Nadal pa shumë probleme është kualifikuar për në ndeshjen gjysmëfinale të “Grand Slam” turneut në tenis “US Open”, pasi në çerekfinale me lehtësi me rezultatin 3:0 mundi tenistin rus, Andrej Rublev.

Spanjolli ishte superior në këtë përballje, duke mos i dhënë fare hapësirë tenistit kundërshtarë, i cili në setin e parë morri vetëm një gejm.

6:1 ishte rezultati i setit të parë në favor të Rafael Nadal, i cili në dy setet e rradhës shënoi rezultat identik, 6:2.

Në gjysmëfinale Rafael Nadal do të mirëpret fituesin nga përballja midis Roxher Federer dhe Huan Martin Del Potros, takim ky që në program është sot në orët e para të mëngjesit.

Leave a Reply