Ibrahimoviç ndodhet në Maqedoni (VIDEO)

Sulmuesi suedez, Zllatan Ibrahimoviç, aktualisht ndodhet për vizitë misterioze në Maqedoni, ndërsa një gjë të tillë kanë zbuluar tifozët e futbollit, të cilët kanë filluar të fotografohen me të dhe të njëjtat ti publikojnë nëpër profilet e tyre në rrjetet sociale.

Sulmuesi i skuadrës së njohur angleze të Mançester Junajted ndodhet në Shtip, ndërsa është parë në një nga restorantet lokale.

Ai është vendosur në një nga hotelet e këtij qyteti, ndërsa sipas disa informacioneve jo zyrtare ai në vendin tonë do të qëndrojë deri të martën.

Kjo nuk është hera e parë që Ibrahimoviç vjen në Maqedoni, pasi shumë vite më parë ai kishte qenë me përfaqësuesen shpresa të Suedisë, kur ishin takuar me moshatarët e tyre të Maqedonisë në stadiumin e Gjorçe Petrovit.

Çfarë kërkon një nga futbollistët më të mirë të botës në Maqedoni? Jozyrtarisht, ai ka ardhur për gjueti, por ende nuk ka një konfirmim zyrtar të këtij informacioni.

 

Leave a Reply