Spektakël apo debakël, çfarë e pret Maqedoninë sonte në “Todor Proeski”!?

Opinioni futbollistik në vend me padurim po pret fillimin e takimit midis Maqedonisë dhe Gjermanisë, një ndër kombëtaret më të fuqishme në Botë që zbret sonte për herë të parë në arenën “Todor Proeski” në Shkup, shkruan “infOSport.mk”. Kjo ditë është një festë e vërtetë për vendin tonë, ndërsa mbetet të

Formacioni i mundshëm i Maqedonisë ndaj Gjermanisë

Përfaqësuesja e Maqedonisë në futboll, sonte në Shkup për herë të parë në historikun e saj do të mirëpret kombëtaren e Gjermanisë, ndaj së cilës në ndeshjen e parë të zhvilluar në tokën gjermane, triumfuam me shifrat 2:1, njofton “infOSport.mk”. Në atë ndeshje, Maqedonia udhëhiqej nga Igor Angellovski, ndërsa tashmë ekipin

Arbitri i njohur spanjoll, kryesori i takimit Maqedoni-Rumani

Përfaqësuesja e Maqedonisë të mërkurën në Shkup do të mirëpret Rumaninë në ndeshjen e vlefshme të xhiros së 6-të në grupin “J”, njofton “infOSport.mk”. Kjo ndeshje vjen pas dy barazimeve të njëpasnjëshme të “verdhekuqve” ndaj Armenisë (0:0), gjegjësisht Islandës (2:2), ndërsa një tjetër hap fals do të largonte edhe më shumë

Formacionet zyrtare, Ukrainë-Maqedoni e Veriut, Angellovski me vetëm një ndryshim në formacion

Pas pak në Bukuresht të Rumanisë, Maqedonia e Veriut do të zhvillojë edhe ndeshjen e dytë në kuadër të grupit C, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i ekipit tonë përfaqësues është Ukraina e Andrij Shevçenkos, një emër i njohur ky i futbollit europian. Si Shevçenko, ashtu edhe Angellovski tashmë kanë zbuluar emrat e futbollistëve

Ndeshja historike, 4 shqiptarë në formacionin e parë te Maqedonia kundër Austrisë

Sot Maqedonia e Veriut do të zhvillojë ndeshjen e saj historike përballë Austrisë, me të cilën do të debutojë në një event madhështorë futbollistik, siç është Europiani i këtij viti, që për herë të parë po zhvillohet në 11 shtete të ndryshme, njofton “infOSport.mk”. Maqedonia e Veriut ndeshjen kundër Austrisë do

Humbjen nga Maqedonia gjeorgjianët e përjetuan shumë rëndë, plas  grushti në Federatë! (VIDEO)

Tifozët gjeorgjian nuk e kanë përjetuar aspak mirë disfatën e kombëtares së tyre mbrëmë përballë Maqedonisë së Veriut, teksa disa prej tyre janë konfrontuar fizikisht me disa nga krerët e Federatës së futbollit gjeorgjian, para së cilës ndërtesë kishte plasur një sherr i madh. Tifozët e acaruar kërkonin dorëheqjen e presidentit

Shtyhen edhe ndeshjet e futsalit

Pas shtyerjes së ndeshjeve të futbolli të madh, janë shtyrë edhe të gjitha ndeshjet e javës së dytë në elitën e futsalit vendor, njofton “infOSport.mk”. Një gjë të tillë Federata e Futbollit të Maqedonisë ua ka konfirmuar të gjitha klubeve pjesëmarrëse, përfshirë këtu edhe klubin kampion të Futsal Shkupit. Këta të fundit

Gazeta britanike parashikon rezultatin nga ndeshja, Maqedoni e Veriut-Kosovë

Ndeshja midis Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve për edicionin e kaluar, përveç që ka zgjuar shumë interesim në këto dy shtete dhe në gjithë Ballkanin, ka tërhequr vëmendjen edhe të shumë mediave ndërkombëtare, përfshirë këtu edhe portalin britanik “sportsmole.co.uk”, që ka parashikuar