Martinez shkëlqen me 3 gola në “Kopa Libertadores”, Interi e kërkon!

Sulmuesi i ri i Racing, Lautaro Martinez ka udhëhequr ekipin e tij në debutumin në ‘Kopa Libertadores”, duke shënuar plotë 3 gola ndaj Cruziero në fitoren 4:2. Nëse shikon golat e shënuar nga Lautaro Martinez, janë të gjitha cilësitë më të mira të sulmuesit 20-vjeçar, për të cilin Inter, siç është raportuar nga” Sky Sport “, do të investojë rreth 20 milionë euro, plus dy milionë bonuse, duke i lënë klubit mëmë një përqindje fitimi në rast rishitjeje në të ardhmen.

Marrëveshja për transferimin e tij në Itali nga qershori i ardhshëm, në fakt, duket se tashmë është kryer, pavarësisht se tani për tani, Lautaro Martinez nuk preferon të humbasë peshën për të ardhmen: “Procesi i transferimit tim tek Interi nuk ka përfunduar akoma, por ka pasur oferta dhe bisedime. Sidoqoftë, sot për sot jam një lojtar i Racing dhe dua të jap gjithçka për këtë fanellë. Diçka do të mësohet kur të ketë konkretizim”. Fjalë rrethanash, ndërkohë që Interi e pret dhe tashmë ëndërron.

Leave a Reply