Hasani dhe Bojku shënojnë dy super gola ndaj Sileksit (VIDEO)

Shkëndija ashtu siç i ka hije një skuadre kampione, ashtu po sillet në ndeshjen derbi të javës së 33-të në Kratovë ndaj Sileksit, ndaj së cilës skadër brenda 45 minutave të para po avanson me rezultatin 0:2, njofton “infOSport.mk”.

Goli i parë ishte një mjeshtëri e madhe e kapitenit Ferhan Hasani, i cili me një parabolë nga brendia e zonës arriti që të mposht portierin vendas Mitroviç.

SUPER GOL I FERHAN HASANIT NDAJ SILEKSIT

SUPER GOL I FERHAN HASANIT NDAJ SILEKSIT SILEKSI – SHKËNDIJA 0:1(F. Hasani 4')

Публикувахте от infosport.mk в 6 май 2018 г.

E gjithë kjo ndodhi në minutën e katërt, teksa vetëm një minutë para fundit të 45 minutëshit të parë, Besmir Bojku me një goditje të fuqishme nga distanca, bëri që portieri vendas të kapitulojë edhe për herë të dytë në këtë përballje.

SUPER GOLI I BESMIR BOJKUT NDAJ SILEKSIT

SUPER GOLI I BESMIR BOJKUT NDAJ SILEKSIT DHE SHKËNDIJA PJESËN E PARË E MBYLL ME DY GOLA EPËRSISILEKSI – SHKËNDIJA 0:2(B. Bojku 44')