Super FC Shkupi po shkëlqen ndaj Pelisterit (VIDEO)

Futbollistët e FC Shkupit kanë shkëlqyer gjatë 45 minutave të para në ndeshjen e mbetur të javës së 26-të kundër Pelisterit, ndaj së cilës skuadër po avansojnë me rezultatin 3:1, njofton “infOSport.mk”.

SUPER AKSION DHE JASHAROSKI KALON NE EPERSI FC SHKUPIN

SUPER AKSION DHE JASHAROSKI KALON NE EPERSI FC SHKUPINFC SHKUPI – PELISTERI 1:0(A. Jasharoski 5')

Публикувахте от infosport.mk в 9 май 2018 г.

Golin e parë “bardhekaltërit” e shënuan vetëm pas 5 minutave lojë, kur pas një super kombinimi të Maliqit dhe Stojkoskit, sulmuesi Alen Jasharovski nga afërsia shënoi në rrjetën e Atanasovskit.

FC SHKUPI DYFISHON REZULTATIN NDAJ PELISTERIT

FC SHKUPI DYFISHON REZULTATIN NDAJ PELISTERITFC SHKUPI – PELISTERI 2:0(B. Ilijoski 12')

Nuk vonoi shumë dhe 7 minuta më pas Jasharovski me një diagonale të gjatë në thellësi gjeti bashkëlojtarin e tij të sulmit, Bazhe Ilijoski, i cili nuk fali dhe me një goditje precize nga distanca shënoi edhe golin e dytë në rrjetën e mysafirëve, të cilët në kanosjen e parë në anën tjetër arritën të shënojnë gol me anë të Petar Ljamçevski, i cili shënoi një super gol në minutën e 18-të për rezultat 2:1.

Pas këtij goli në fushë luante vetëm një skuadër, FC Shkupi që krijonte raste, teksa në minutën e 32-të sërish përmes një aksioni të rrjedshëm me anë të Bazhe Ilijoskit shënuan edhe golin e tretë.

FC SHKUPI SERISH ME DY GOLA EPERSI NDAJ PELISTERIT

FC SHKUPI SERISH ME DY GOLA EPERSI NDAJ PELISTERITFC SHKUPI – PELISTERI 3:1(B. Ilijoski 32')