Futbollistët e Francës vijnë me një “surprizë” të pakëndshme për trajnerin Deshamp

Futbollistët e Francës që u shpallën kampion Bote pas plotë 20 viteve, i’a kanë bërë një “surprizë” jo dhe aq shumë të këndshme trajnerit të tyre, Didier Deshamp.

Franca në finalen e madhe të së dielës në stadiumin “Luzhniki” në Moskë mundën Kroacinë me rezultatin 4:2

Pas përfundimit të ndeshjes, Deshamp derisa po mbante konferencën për shtyp, përjetoi një moment jo shumë të këndshëm nga futbollistët e tij, të cilët u futën papritur duke i hedhur ujë trajnerit të tyre, i cili në ato momente ishte i detyruar që të ndërpresë fjalimin.

Leave a Reply