Shorti i Liga Europa, shihni ku bënë pjesë skuadra e juaj e zemrës

Në Monako të Francës është hedhur shorti për edicionin e ri 2019/2020 në kuadër të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm europian në nivel klubesh, Liga Europa.

Këtë edicion janë shumë skuadra të njohura që marrin pjesë në garën e dytë më të madhe evropiane për klube, kështu që gjiganti anglez, Mançester Junajtedi do të bëjë pjesë në grupin “L”, së bashku me Astanën, Partizanin e Beogradit dhe AZ Alkmarin.

Një tjetër gjigand anglez, Arsenali, do të jetë në grupin “F”, së bashku me Frankfurtin, Standard Liezhin dhe Vitorian, ndërsa një grup mjaft i vështirë do të jetë ai “G”, ku bëjnë pjesë Porto, Jang Bojs, Fejenordi dhe Gllazgou Renxhersi.

Grupet e edicionit 2019/2020 në Liga Europa. Shihni në cilin grup bënë pjesë skuadra e juaj e zemrës…

Публикувахте от infosport.mk в Петък, 30 август 2019 г.

Aspak më i lehtë nuk do të jetë edhe grupi “J”, ku Roma shihet sërish si favorite përballë gjermanëve të Borusia Menhengladbah, turqve të Istanbul Bashakshehir dhe austriakëve të Ëolfsberger.

Grup shumë i vështirë pritet të jetë edhe grupi “K’, ku Beshiktashi do të përballet me portugezët e Braga, anglezët e Vulverhempton dhe sllovakët e Slovan Bratislava.

Ndeshjet e xhiros së parë në të gjitha 12 grupet e Liga Europa, në program janë me datë 19 shtator.

Liga Europa, sezoni 2019/2020

Grupi A Grupi B Grupi C Grupi D
Sevilja Dinamo Kiev Bazel Sporting L.
Apoel Kopenhagen Krasnodar PSV
Karabag Malmo Getafe Rosenborg
Dudelanzh Lugano Trabzonspor Lask Linz
Grupi E Grupi F Grupi G Grupi H
Lacio Arsenal Porto CSKA Moska
Selltiku Frankfurt Jang Bojs Ludogorets
Ren Standard L. Fejenord Espanjoll
Kluzh Vitoria SC Renxhers Ferencvarosh
Grupi I Grupi J Grupi K Grupi L
Volfsburg Roma Beshiktash Mançester J.
Gent Menhengladbah Braga Astana
St. Etien Bashakshehir Vulverhempton Partizan
Oleksandria Volfsberger Slovan Brat. AZ Alkmar

Leave a Reply