Dështon transferimi i Rodrigez te Fenerbahçe!

Fenerbahçe mund të mbetet pa shërbimet e mbrojtësit zviceran, Rikardo Rodrigez, për shkak se Federata Turke e fFutbollit nuk ka dhënë lejen e transferimit të futbollistit, për shkak situatës ekonomike të klubit nga “Shukri Saraçogllu”.

Për sa i përket vëzhgimit të UEFA-së për çështje të lojërave të ndershme, Fenerbahçe nuk mund të përfundojë anëtarësimin e Rodrigez derisa të heqë dorë nga një lojtar i një angazhimi të barabartë ose më të madh.

Dy lojtarët më të dyshuar për të paketuar çantat e tyre për të krijuar folenë për të futur mbrojtësin e Milanit, janë sulmuesi gjerman Maks Krushe dhe sulmuesi i krahut nigerian, Viktor Moses, për shërbimet e të cilit po interesohet vetë trajneri i Interit, Antonio Konte.

Sipas asaj që është mësuar nga “calcioomercato”, mbetet një optimizëm i madh për përfundimin e operacionit, megjithëse Fenerbahçe janë kufizuar për momentin, ata kanë deklaruar se do të apelojnë menjëherë, dhe besojnë se arbitrazhi do të takohet shpejt me ta.

Kujtojmë Rikardo Rodrigez dhe agjenti i tij shprehën një preferencë të qartë për të kaluar te Fenerbahçe, dhe duke refuzuar njëkohësisht skuadrën e njohur  holandeze të PSV Ajndhovem, e cila i garantoi Milanit të njëjtat kushte ekonomike.

 

Leave a Reply