Ende ps nisur merkato, Atalanta siguron edhe përforcimin e dytë!  

Atalanta thuhet se ka arritur marrëveshje me yllin e Shakhtar Donetsk, Viktor Kovalenko.

Ukrainasi ka firmosur para kontratë me skuadrën nga Bergamo, të cilës skuadër do ti bashkohet verën e ardhshme.

24-vjeçari rrjedh nga akademia e Shakhtarit dhe ka fituar katër tituj me gjigantin ukrainas.

Kovalenko do të jetë përforcimi i dytë i Atalantas, pas transferimit të mbrojtësit danez, Jordi Maehle.

Ukrainasi mund të luaj disa pozicione në mesfushë, ndërsa sezonin aktual në 7 ndeshje që ka zhvilluar ka arritur të shënojë 4 gola.

Këto dy përforcime do ta kompenzojnë largimin e Papu Gomez. Argjentinasi do të largohet nga Atalanta në janar, pas mosmarrëveshjeve me trajnerin, Gasperini.

Leave a Reply