Shtyhet ndeshja Junajted-Liverpull, tifozët pushtojnë stadiumin “Old Trafford’! Ja arsyeja (VIDEO)

Ndeshja e javës së 34-të midis Mançeste Junajtedit dhe Liverpullit është shtyrë, kjo pasi tifozët e “Djajve të Kuq” ka disa orë që po protestojnë para stadiumit “Old Trafford”.

Mijëra prej tyre kanë hyrë me dhunë brenda duke shkaktuar dëme materiale. Futbollistët e Liverpullit janë ende ne hotel ndërsa ende nuk ka ndonjë konfirmim nëse ndeshja do të zhvillohet sot.

Tifozët e Mançester Junajtedit kërkojnë largimin e pronarëve të klubit, familjes Glazer.

Leave a Reply