Voska Sport cakton 6 ndeshje mqësore

Voska Sport tashmë disa ditë po zhvillon fazën e përgatitjeve në Ohër, ndërkohë drejtuesit e kësaj skuadre kanë caktuar edhe ndeshjet kontrolluese, përmes të cilave trajneri Rade Cicmiloviq do të njihet me formën reale të futbollistëve. Plotë 6 ndeshje do të zhvillojë skuadra e Voska Sport gjatë kësaj faze, ndërsa gjithçka

Pas ekipeve nga Turqia dhe Anglia, një tjetër gjigand europian vihet pas Muriqit!

Lamtumira e Vedat Muriqit nga Lacio gjatë merkatos së janarit tashmë duket se është fakt i kryer. Ajo që mbetet për t’u mësuar është vetëm destinacioni që do të ketë sulmuesi i Kosovës, i cili nuk arriti thuajse asnjëherë të tregonte potencialin e tij të vërtetë në klubin italian. Gjatë ditëve të

Gostivarasi Memedi transferohet në Turqi te Antalyaspor

Futbollisti shqiptar me pasaportë zvicerane, Admir Memedi karrierën e tij do ta vazhdojë në Turqi te  skuadra e Antalyasporit. Lajmi është bërë i ditur nga sajti zyrtar i skuadrës elitare të Turqisë të premten në mbrëmje. 30-vjeçari, me origjinë nga Gostivari i Maqedonisë së Veriut me skuadrën turke ka nënshkruar kontratë