Liga e Kampionëve, të hënën mësojmë paret rivale të 1/8 së finales

Me përfundimin e ndeshjeve në grupet “E”, F”, “G” dhe “H” në Ligën e Kampionëve, kemi mësuar emrat e 16 skuadrave që do të luajnë në 1/8 e finales së këtij kompeticioni, shkruan “infOSport.mk”. Pas ekipeve si, Napoli, Liverpull, Porto, Klub Bryzh, Bajern Munih, Inter, Totenham dhe Ajntraht Frankfurt, një vend

Milani me stil kalon në fazën e eliminimit, Juve me ndihmën e Benfikës vazhdon, por vetëm në Liga Europa (VIDEO)

Milani ka arritur të marrë një fitore të madhe në “San Siro” ndaj Salzburgut në ndeshjen e fundit të grupit “E”, njofton “infOSport.mk”. Skuadra e Piolit shënoi fitore 4:0 falë dopietës së Olivie Zhiru si dhe golave të shënuar nga Kruniç dhe Messias. Në këtë mënyrë Milani ka arritur të sigurojë vendin