Maqedonia barazon me Finlandën në miqësoren e zhvilluar në Shkup

1:1 është mbyllur takimi miqësor midis Maqedonisë dhe Finlandës, i zhvilluar në arenën “Todor Proeski”, njofon “infOSport.mk”. Rezultoi të jetë kjo një ndeshje mjaft e mirë, ku të dyja skuadrat patën momentet e tyre të mira, derisa të parët që shënuan ishin miqtë kur Oliver Antman në minutën e 37-të

Kosova pa yjet e saj barazoi ndaj Armenisë në Prishtinë  

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka barazuar 2:2 ndaj Armenisë në miqësoren e parë të muajit nëntor.  “Dardanët” e Zhires, që u paraqiten me lojtarë të rinj në këtë sfidë, u gjendën në disavantazh pas 24 minutave lojë kur Shaghoyan kaloi armenët në epërsi në stadiumin “Fadil Vokrri”. Armenia vazhdoi me