Ja cilën ndeshje do të mund ta ndiqni drejtëpërdrejtë në ekranet e TVM2

Java e 31-të në Ligën e Parë do të zhvillohet në vetëm një ditë, edhe atë gjatë ditës së diel, ku e gjithë vëmendja do të përqëndrohet në Strugë në ndeshjen midis vendasve të Struga Trim Lum dhe Sileksit, njofton “infOSport.mk”. Pikërisht kjo ndeshje do të transmetohet në ekranet e TVM-së

Festa e titullit kampion të Napolit u kthye në tragjedi, një i vrarë dhe disa të plagosur (VIDEO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Napoli ku gjatë festimeve për fitimin e titullit të tretë në Seria A. 33 vite pritje ishin shumë për një qytet që jeton me futbollin. Mediat vendase shkruajnë se gjatë festimeve një person ka humbur jetën pasi është qëlluar me armë zjarri. Dinamika e

E diela në futbollin vendor servon derbin e madh shqiptarë, por megjithatë Struga do jetë epiqendra

Të dielën në elitën e futbollit vendor në program janë ndeshjet e xhiros së 31-të. Kjo xhiro prodhon edhe super derbin shqiptarë, FC Shkupi-Shkëndija, mirëpo këtë edicion si duket më shumë vëmendje në të njëjtën xhiro do të marrë Struga Trim Lum dhe ndeshja e tyre me Sileksin në qytetin