Njihuni me 32 skuadrat e kualifikuara në grupet e Ligës së Kampionëve

Të mërkurën në mbrëmje janë mësuar edhe zyrtarisht 32 skuadrat pjesëmarrëse për në grupet e Ligës së Kampionëve për sezonin 2020/2021. Midtjylland, Krasnodar dhe Salzburg, janë tre skuadrat e fundit që kanë rezervuar një vend në Ligën e Kampionëve për sezonin e ri. Danezët e Midtjylland dhe rusët e Krasnodar për herë