Arijan Ademi nesër në Zagreb për të nënshkruar me Dinamon! Rikthehet për ndeshjen me Italinë

Arijan Ademi, nesër në mëngjes niset për në Zagreb për shkak të angazhimeve personale që kanë të bëjnë me vazhdimin e karrierës së tij, e ku mesfushori shqiptarë sërish pritet të nënshkruajë kontratë me gjigandët kroat të Dinamos. Ademi pas zgjidhjes së çështjeve administrative lidhur me angazhimin e tij të ri

Arijan Ademi bashkohet me Enis Bardhin te Trabzonspori!?

Mesfushori  shqiptar, Arijan Ademi, ka gjasa të bashkohet me Enis Bardhin te skuadra turke e Trabzonspor. Është vetë trajneri Nenad Bjelica, që insiston në transferimin e Ademit te Trabzonspori, pasi njeh shumë mirë kualitetet e futbollistit shqiptarë që mbron ngjyrat e përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut. Bjelica dhe Ademi një kohë

Lamtumira e Arijan Ademit si një legjendë, Dinamo Zagreb merr vendimin unik në historinë e klubit!

Arijan Ademi i ka dhënë lamtumirën skuadrës së Dinamo Zagreb pas plotë 13 vitesh, duke vendosur që karrierën e tij ta vazhdojë në kampionatin kinez të futbollit. Mesfushori shqiptarë me origjinë nga Maqedonia e Veriut, por i lindur dhe i rritur në Zagreb të Kroacisë, gjatë ditës që lamë pas është

Super lajm për Maqedoninë dhe Milevskin, Arijan Ademi do luaj në eliminatoret e Euro 2024

Njëri nga futbollistët më të mirë te përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, Arijan Ademi nuk e ka ndërmend të tërhiqet nga ekipi përfaqësueses. Mesfushori shqiptar mungoi në ndeshjet e fundit për shkak të dëmtimeve, ndërsa kjo shkaktoi disa spekulime rreth të ardhmës së tij me përfaqësuesen e Maqedonisë. Megjithatë Ademi në

Tifozët e Dinamo Zagreb ndërtojnë një mural me fotografinë e Arijan Ademit

Janë raste të rralla kur lojtarët aktivë të një klubi, sado të rëndësishëm dhe të mirë të jenë, të marrin nderin që ka marrë kapiteni i Dinamos, Arijan Ademi. Një mural është ndërtuar për nder të futbollistit me origjinë nga Tetova, Arijan Ademi, i cili aktualisht mbron edhe ngjyrat e përfaqësueses

Arijan Ademi do ti mungojë Maqedonisë edhe në ndeshjet e tetorit!

Arijan Ademi mund ti mungojë Maqedonisë edhe në ndeshjet e tetorit. Futbollisti shqiptarë i Dinamo Zagrebit ka pësuar një dëmtim në ndeshjen e fundit të skuadrës së tij përballë Orijent në kuadër të Kupës së Kroacisë, duke lëshuar fushën që para kohe, përcjellë “infOSport.mk”. Nga tabori i Dinamo Zagreb bëjnë me

Ademi, lojtari që sakrifikon veten: Më jepni një injeksion, qoftë edhe në kokë vetëm për të luajtur me Viljarealin!

Arijan Ademi pritet të luajë sonte për Dinamo Zagrebin në ndeshjen çerekfinale të Liga Europës kundër Viljarealit, edhe pse i njëjti kishte pësuar një lëndim serioz. Dinamo e tij sonte në “El Madrigal” do të kërkojë që të përmbys rezultatin nga ndeshja e parë në Zagreb, kur humbiste me rezultatin 1:0. “Me