E ndaloi Ajetin, presidenti i Adana Demirspor tregon se çfarë bisedoi me mbrojtësin shqiptarë (VIDEO)

Skuadra e Adana Demirspor u kualifikua në turin e tretë të Ligës së Konferencës, edhe atë falë një goli të shënuar vetëm në minutën e 94-të përballë rumunëve të Kluzh. Pas ndeshjes është parë një nga skenat e rralla në futboll. Presidenti i ekipit turk, Murat Sançak, është afruar më pas

Paraqitja fantastike e mbrojtësit shqiptarë, presidenti kundërshtar zbret në fushë dhe i bën ofertë për ta transferuar (VIDEO)

Presidenti i Adana Demirspor, Murat Sançak, kërkon që ta marrë në skuadrën e tij mbrojtësin shqiptarë, Arlind Ajeti. Numri një i skuadrës turke kishte mbetur i mahnitur nga performanca e shkëlqyer e Ajetit me fanellën e Kluzh, duke qenë një komandant i vërtetë në mbrojtjen e skuadrës rumune, që në kuadër

Vazhdon kaosi te skuadra e Arlind Ajetit, numri i të infektuarve me “Covid 19” shkon në 29!

“Covid19” ka lëshuar rrënjë të thella te skuadra e Reggiana, pjesë e së cilës është edhe ish futbollisti i kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti. Ditën e sotme janë regjistruar edhe dy futbollist të tjerë pozitiv me “Covid19”, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 29-të. 22 prej tyre janë futbollistë, derisa

Përflitej për një transferim te Shkëndija, Ajeti përfundon në Danimarkë!

Arlind Ajeti është vetëm një hap larg firmës me klubin danez, Velje. Lajmin e kanë konfirmuar dje mediat në shtetin skandinav, duke iu referuar burimeve të sigurta pranë klubit ku aktivizohet prej tri sezonesh mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë, Ylber Ramadani, si dhe futbollisti tjetër i U-21, Arbnor Muçolli. Sipas mediave

Ajeti dhe Krivak, dy komandantët e ri në mbrojtjen e Shkëndijës!?

Pas angazhimit të mbrojtësit sllovak, Jan Krivak, Shkëndija po mendon edhe transferimin e mbrojtësit shqiptarë, Arlind Ajeti, shkruan “infOSport.mk”. Pa dyshim do të ishte kjo një ndër transferimet më të bujshme të merkatos së janarit në elitën e futbollit vendor, me Shkëndijën që sërish do të sulmonte titullin e kampionit. Arlind Ajeti