Arsen Venger i thotë “JO” Serbisë!

Serbia dështoi të kualifikohej në Europianin e verës së ardhshme dhe për këtë të gjitha përgjegjësitë bien mbi trajnerin Ljubisha Tumbakoviç. Sipas raportimeve të fundit që vijnë nga shteti fqinjë, Tumbakoviç pritet të shkarkohet nga drejtimi i kombëtares. Në këtë situatë drejtuesit po punojnë për të gjetur një trajner, derisa thuhset se

Venger thurr elozhe për Lakazet

Trajneri i Arsenalit, Arsen Venger është shprehur i lumtur që do të ketë në dispozicion një sulmues si Aleksandre Lakazet, që gjatë ditës së sotme firmos kontratë 5-vjeçare me “topçinjtë”. Strategu francez në një intervistë për sajtin zyrtar të klubit tha: “Jemi të lumtur që Aleksandër bashkohet me grupin tonë. Ai