Xhaka dhe Llullaku jashtë kombëtares, rikthehen Mavraj,Roshi dhe Kukeli

Të hënën Kombëtarja e Shqipërisë do të zhvillojë ndeshjen e saj të fundit në kuadër të ciklit eliminatorë për Botërorin “Rusi 2018” ndaj Italisë në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës. Është kjo një mundësi e mirë që me një rezultat pozitiv “kuqezinjtë” tanë të mbyllin këto eliminatore, me shpresë se

Llullaku: Ndaj Maqedonisë të fitojmë për shqiptarët

Duke folur gjatë konferencës për shtyp të së dielës, futbollisti kuqezi e ka cilësuar Maqedoninë si një kundërshtar më të vështirë sesa Izraeli. Përtej ngarkesës emocionale, Llullaku mendon se Shqipëria duhet të luajë për fitoren dhe për tifozët shquptarë ndaj Maqedonisë.  “E vërtetë, e dimë që na pret një ndeshje me shumë

Që nga dhjetori luan në Kazakistan, ndërsa ende kryegolashënues në Rumani!!

Sulmuesi kosovar, Azdren Llullaku që nga dhjetori luan në Kazakistan me skuadrën e Astanas, mirëpo emri i tij ende qëndron në krye të golashënuesve në elitën e futbollit rumun. Llullaku braktisi ekipin e Gaz Metan në fund të gjysmës së zezonit, për t’u transferuar në kampionatin kazak, mirëpo ai edhe më

Llullaku e bën sefte te Astana, feston me shqiponjë (VIDEO)

Sulmuesi kosovar Azdren Llullaku, ka gjetur golin e tij të parë me fanellën e skuadrës së Astanas, njofton “infOSport.mk”. I transferur këtë dimër nga Rumania te kampionët e Kazakistanit, sulmuesi 29-vjeçar i kombëtares shqiptare shënoi sot një super gol përballë skuadrës së Akzhaikut, në të cilën ndeshje skuadra e tij shënoi