Real Madridi asnjëherë nuk ka qenë -19 pikë ndaj Barcelonës

Epërsia në pikë e Barcelonës para rivalit të përbetuar Realit të Madridit është historike, tregojnë të dhënat statistikore të “MisterChip”. Asnjëherë më parë “mbretërit” nuk kanë qenë -19 pikë ndaj skuadrës “katalunase”. Vetëm njëherë në histori ka ndodhur që “madrilenët” të ngecnin 19 ose më shumë pikë nga skuadra kryesuese e

10 golat më të bukur nga “El Clasico-t”, nga Romario e Ronaldinjo, e deri te Ronaldo e Messi (VIDEO)

Ndeshjet midis Barcelonës dhe Realit të  Madridit çdo herë përveç emocioneve të shumta dhe futbollit cilësor, kanë dhuruar edhe super gola të cilët mbahen mend si nga gjeneratat më të reja, mirëpo edhe ato më të vjetra. Ndër 10 golat më të bukur të shënuar në këto përballje, ndër më të