Shkëndija rikthen Besir Demirin!

Derisa futbollistët po vijojnë përgatitjet në Antalia të Turqisë, drejtuesit e Shkëndijës po punojnë intensivisht në përforcimin e skuadrës, që gjatë stinorit pranveror do të tentojnë sërish titullin e kampionit, pavarësisht se pjesën e parë të sezonit 2021/2022 e mbyllën me 8 pikë më pak se liderët e FC Shkupit. Jo

Tirana me ofertë zyrtare për Besir Demirin!

Tirana i ka bërë ofertë zyrtare Besir Demirit, që mbylli sezonin me Kukësin. Shkupjani 26-vjeçar nuk ka firmosur kontratë të re me verilindorët, ashtu që tashmë është një futbollistë i lirë. Ai ka pasur një klauzolë që i rinovohej automatikisht kontrata nëse Kukësi fitonte një nga trofetë, apo edhe siguronte Europën. Duke

Besir Demiri e fitoi gjyqin ndaj Zhilinas në FIFA, ja sa të holla përfitoi shkupjani!

Besir Demiri e ka fituar gjyqin me ish ekipin e tij, MSK Zhilina, për shkak se sllovakët e ndërprenë kontratën me mbrojtësin e majtë pa asnjë arsye. E gjitha ndodhi gjatë pandemisë, teksa Zhilina largoi shumë lojtarë me pretekstin se nuk i përballonte dot financiarisht. Mes tyre ishte edhe shkupjani, Besir

Besir Demiri edhe zyrtarisht pjesë e Kukësit

Besir Demiri edhe zyrtarisht është një futbollist i ri i Kukësit! Mbrojtësi 26-vjeçar ka firmosur sot kontratë 2-vjeçare me skuadrën nga Verilindja e Shqipërisë, që edicionin e kaluar u shpall nënkampion. Ish- futbollisti i FC Shkupit, Shkëndijës dhe Vardarit së fundmi ishte pjesë e kampionatit sllovak, ku bëri paraqitje shumë të

Besir Demiri pranon ofertën e nënkampionëve të Shqipërisë!

Kukësi ka gati marrëveshjen me Besir Demirin, futbollistin shkupjan, që më parë ishte ftuar edhe në kombëtaren e Shqipërisë.  Është “Abcneës” që raporton një gjë tillë. Sipas këtij burimi, drejtuesit e klubit nga Verilindja e Shqipërisë kanë arritur marrëveshjen me mbrojtësin Besir Demiri, i cili disa kohë më parë la

Besir Demiri në top-formë, përfshihet në formacionin e javës në Ukrainë

Futbollisti shkupjan i skuadrës së Mariupolit Besir Demiri është përfshirë në formacionin e javës në Premier Ligën e futbollit të Ukrainës. Vlerësimi ka ardhur nga faqja zyrtare e elitës ukrainase, të cilët vlerësojnë çdo xhiro futbollistët e ligës së tyre sipas statistikave të platformës “Instant”. Nga këta të fundit, Demiri është

ZYRTARE, Besir Demiri ftohet nga Panuçi për ndeshjet me Izraelin dhe Skocinë

Seleksionuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Kristian Panuçi gjatë ditës së sotme ka bërë publike listën e futbollistëve të grumbulluar për dy ndeshjet zyrtare e Ligës së Kombeve, edhe atë kundër Izraelit me datë 7 shtator dhe Skocisë me 10 shtator. Strategu italian për këto dy ndeshje ka ftuar gjithsej 25

Demiri fiton një konkurrencë të fortë te Kombëtarja shqiptare!

Shkupjani Besir Demiri shumë shpejt pritet që ti bashkohet Kombëtares së Shqipërisë, mirëpo i njëjti pritet të ketë një konkurrencë të madhe në emrin e Ansi Agollit, të cilin trajneri Kristian Panuçi thuhet se do ta rikthejë në skuadër. Burime të sigurta pranë FSHF-së dhe stafit të Kombëtares "kuqezi" bëjnë me