Brajtoni ndali Totenhamin (VIDEO)

Skuadra e Brajtonit ka nxjerrë një barazim 1:1 si vendas përballë Totenhamit në kuadër të javës së 35-të në Premierligë, njofton “infOSport.mk”. Goleadori i Totenhamit, Hari Kejn shënoi golin e vetëm për “spërsat”, teksa vetëm një minutë më pas vendasit nga pika e bardhë me anë të Gros barazuan rezultatin. Pas këtij

Brajton siguron Premierligën pas plot 34 viteve (VIDEO)

Brajton end Houv Albion mundi Uiganin me rezultatin 2:1, duke bërë hapin final drejt promocionit në Premierligë. Golat e Glen Marej dhe Soli Març i sollën tre pikët e mëdha Brajtonit, skuadër kjo e cila tre xhiro para përfundimit të kampionatit siguroi kualifikimin në Premierligë, njofton “infOSport.mk”. https://www.youtube.com/watch?v=LHNIQU8uKPU Brajton përballë Uiganit regjistroi